logo
Strona główna | Aktualności | Nowy KREDYT 2%

Nowy KREDYT 2%

05-06-2023

Zakup swojej pierwszej nieruchomości stanowi wyzwanie dla wielu młodych osób. Wysoka inflacja, rosnące ceny mieszkań i domów oraz drożejące kredyty powodują, że mogą to być marzenia trudne do zrealizowania. Wielu rodaków nie posiada wystarczającej zdolności kredytowej, by zaciągnąć zobowiązanie finansowe z banku. Tutaj pojawia się nowy program rządowy Bezpieczny Kredyt 2%, który ma być rozwiązaniem tych problemów. W założeniu projekt ma być realizowany już od lipca 2023.

Bezpieczny kredyt jako wsparcie dla młodych ma być kierowany dla osób, które nie ukończyły 45 roku życia i nie posiadają na własność żadnej nieruchomości. W przypadku małżeństw warunek wieku musi być spełniony przez jednego z nich.

Na czym to polega? W nowym programie oprocentowanie przez 10 lat będzie wynosiło 2%. Resztę kwoty ma dopłacić państwo. Kwotą dopłaty jest różnica między stałą stopą procentową, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%.

Kredyt 2% staje się najczęstszym tematem rozmów pośredników finansowych i z klientami agentów nieruchomości. Wpłynął na większy ruch ze strony kupujących i zainteresowanych kupnem mieszkania czy domu. Klienci coraz bardziej interesują się zakupem mieszkania oraz coraz większy procent zgłasza zapotrzebowanie na nieruchomość. Rozluźnienie kryteriów sprawia, że więcej klientów myśli o rozpoczęciu budowy swoich domów, co powoduje ożywienie na rynku nieruchomości. Pytanie, czy na pewno wzrost tej aktywności będzie miał przełożenie na ilość sprzedanych mieszkań czy domów? Tego dowiemy się w najbliższym czasie. Możemy powiedzieć, że jako firma sami czekamy na wejście w życie nowego kredytu, ponieważ liczymy na ożywienie naszych klientów i zwiększenie decyzyjności z ich strony.


Galeria:

wróć
Zapewniamy kompleksową usługę

Wiemy jak ważną decyzją dla Ciebie jest budowa domu, dlatego naszym priorytetem jest oszczędność Twojego czasu i poczucie komfortu

zobacz realizacje

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.