logo
Strona główna | Blog | Co to znaczy, że dom jest w stanie deweloperskim?

Co to znaczy, że dom jest w stanie deweloperskim?

29-04-2023

Niemal każdy, kto miał styczność z inwestycją budowlaną, zetknął się pojęciem stanu deweloperskiego. Tylko co ono tak naprawdę oznacza? Nie obowiązuje ściśle określony zakres prac, jakie firma musi wykonać, by doprowadzić obiekt do tzw. stanu deweloperskiego. Ogólnie przyjmuje się, że taki dom czy mieszkanie (tj. w stanie deweloperskim) powinno być gotowe do wykończenia. Większość deweloperów oferuje w tym zakresie m.in.:

Jakie są zalety i wady zakupu domu w stanie deweloperskim?

Zakup domu w stanie deweloperskim niesie za sobą wiele korzyści dla kupującego. Właśnie dlatego warto wybrać odpowiednią firmę budująca, np. ze Śląska, która świadczy usługi na najwyższym poziomie. Nabycie domu w stanie deweloperskim zapewnia przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Koszt jego zakupu jest dużo niższy niż wartość domu pod klucz. Daje też możliwość samodzielnego wykończenia – co niesie za sobą kolejne oszczędności. Otwiera możliwość własnej aranżacji każdego elementu domu. Ułatwia też jego pełne spersonalizowanie, czyli dopasowanie do indywidualnych oczekiwań.

Choć zakup nieruchomości w stanie deweloperskim ma wiele zalet, to bez wątpienia ma też swoje wady. Przy tego typu inwestycji nie ma możliwości wprowadzenia się od razu do wymarzonego domu. Trzeba zaczekać na jego wykończenie. Wadą jest również brak sposobności do uzgodnienia szczegółów dotyczących instalacji czy wyboru konkretnych materiałów budowlanych. Domy w stanie deweloperskim mają jednak więcej plusów niż minusów.


Galeria:

wróć
Zapewniamy kompleksową usługę

Wiemy jak ważną decyzją dla Ciebie jest budowa domu, dlatego naszym priorytetem jest oszczędność Twojego czasu i poczucie komfortu

zobacz realizacje

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.