logo
Strona główna | Blog | Częste błędy przy budowie domów. Jak się ich wystrzegać?

Częste błędy przy budowie domów. Jak się ich wystrzegać?

12-08-2022

Wydawać by się mogło, że tak poważne inwestycje jak budowa domu, powinny być dokładnie przemyślane, zaplanowane i pozbawione błędów. Niestety rozmaite pomyłki zdarzają się zarówno podczas wykonywania projektu, jak i na etapie realizacji. Najczęściej wynikają one z działań nierzetelnej i mało profesjonalnej ekipy budowlanej, dlatego też najlepszym sposobem na uniknięcie ewentualnych nieprawidłowości jest nawiązanie współpracy z solidną firmą. Trzeba pamiętać, że każdy błąd przy budowie domu może nie tylko obniżać jakość budynku i negatywnie wpływać na jego użytkowanie, ale również powodować zagrożenia oraz bardzo wysokie koszty w przyszłości.

5 częstych błędów przy budowie domu i ich konsekwencje

  1. Nieprawidłowe wykonanie fundamentów. Fundamenty to baza całej konstrukcji budynku, więc wszelkie błędy mogą okazać się bardzo problematyczne. Dodatkowo wykonanie późniejszych poprawek będzie nie tylko kosztowne, ale nawet niemożliwe. Najczęściej dochodzi do takich uchybień jak np. niewłaściwe uzbrojenie podłogi na gruncie, nieprawidłowe wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, nieodpowiednie zbrojenie fundamentów itd.
  2. Zbytnie oszczędzanie na materiałach budowlanych. Niestety przy budowie domu zbytnia oszczędność może okazać się w przyszłości bardzo kosztowna. Przy zakupie materiałów budowlanych trzeba przede wszystkim kierować się jakością, a dopiero w drugiej kolejności ceną. Kupując wątpliwe produkty, bez niezbędnych atestów i niespełniające najważniejszych wymagań, nie masz co liczyć na satysfakcjonujące efekty.
  3. Słabej jakości izolacja termiczna czy przeciwwilgociowa. Poniekąd ten punkt łączy się z poprzednim, ponieważ również dotyczy on słabej jakości materiałów budowlanych. Niemniej w tym przypadku konsekwencją są nie tylko poważne problemy z wilgocią wewnątrz budynku czy zagrzybienie ścian, ale również wysokie koszty utrzymania budynku.
  4. Nieprawidłowo wykonany strop. Jeśli szalunki zostaną źle wykonane, ciężki i szybko zastygający beton może doprowadzić do dużych deformacji. W konsekwencji może dojść nawet do uginania się stropu pod większym ciężarek czy pękania. Nie będzie więc zapewniać wystarczającego wzmocnienia.
  5. Samodzielnie wprowadzane zmiany w projekcie. To błąd, który najczęściej wynika z działań inwestorów. Trzeba pamiętać, że projekt każdego budynku jest wynikiem skrupulatnych obliczeń projektantów. Budowana konstrukcja musi zachowywać wszystkie wyznaczone w projekcie założenia. Wszelkie zmiany bez konsultacji z projektantem mogą być bardzo niebezpieczne, a wręcz zakończyć się katastrofą budowlaną.

Galeria:

wróć
Zapewniamy kompleksową usługę

Wiemy jak ważną decyzją dla Ciebie jest budowa domu, dlatego naszym priorytetem jest oszczędność Twojego czasu i poczucie komfortu

zobacz realizacje

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.