logo
Strona główna | Blog | Rola generalnego wykonawcy na placu budowy

Rola generalnego wykonawcy na placu budowy

31-03-2023

Budowa domu to niezwykle ważne wydarzenie w życiu człowieka, które niejednokrotnie przysparza sporo stresu i dodatkowych obowiązków. Każdy chce, by przebiegała ona bezproblemowo oraz sprawnie. Dlatego warto wybrać sprawdzoną ekipę budowlaną. W niniejszym artykule dowiesz się, jak istotną rolę pełni na placu generalny wykonawca oraz co leży w jego obowiązkach.

Jaką rolę pełni generalny wykonawca inwestycji budowlanej?

Generalny wykonawca świadczy usługi budowlane kompleksowo. Jego główną rolą jest zrealizowanie planu budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami ujętymi w prawie budowlanym. Dlatego jest odpowiedzialny nie tylko za wykonanie kolejnych prac, ale także za koordynowanie, nadzorowanie ich oraz dopilnowanie, by wszystkie formalności z nimi związane zostały dopełnione. Skorzystanie z usług generalnego wykonawcy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga zatrudniania i kontrolowania kilku różnych firm, czy ekip budowlanych. Dzięki temu można  również uniknąć przestojów w kolejnych pracach związanych z budową danego budynku. Współpraca z generalnym wykonawcą powinna zostać określona w pisemnej umowie, z przedstawieniem kolejnych etapów robót do wykonania, wykorzystanych w ich trakcie materiałów oraz terminów ich realizacji.

Co należy do zadań generalnego wykonawcy?

Generalny wykonawca bierze na siebie znaczną część obowiązków inwestora, zwalniając go przy tym z konieczności ciągłej kontroli postępów na budowie i osobistego dokonywania niektórych czynności. Zazwyczaj w ramach umowy wykonuje on następujące czynności:


Galeria:

wróć
Zapewniamy kompleksową usługę

Wiemy jak ważną decyzją dla Ciebie jest budowa domu, dlatego naszym priorytetem jest oszczędność Twojego czasu i poczucie komfortu

zobacz realizacje

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.