Izolacja jest jednym z najważniejszych składników energooszczędnego domu. Pomaga utrzymać temperaturę wewnątrz domu i zapobiega ucieczce ciepła. Grupa najpopularniejszych materiałów izolacyjnych obejmuje: włókno szklane, celulozę, piankę i wełnę mineralną.
czytaj dalejKoncepcja domów pasywnych istnieje od lat 80. XX wieku, ale dopiero niedawno zyskała powszechną popularność. Wynika to z wielu czynników, takich jak zwiększona świadomość zmian klimatycznych wśród społeczeństwa, większy nacisk na efektywność energetyczną oraz postęp technologiczny, który sprawił, że domy pasywne stały się znacznie bardziej przystępne cenowo niż dawniej. Ponadto rządy na całym świecie oferują ludziom zachęty do budowy domów pasywnych, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi.
czytaj dalejW dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości w stanie deweloperskim. Jest to opcja, która pozwala na oszczędności, ale również wymaga zaangażowania i umiejętności organizacyjnych ze strony kupującego. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu zjawisku, omówimy zalety takiego rozwiązania oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Zapraszamy do lektury!
czytaj dalejBudowa domu to niezwykle ważne wydarzenie w życiu człowieka, które niejednokrotnie przysparza sporo stresu i dodatkowych obowiązków. Każdy chce, by przebiegała ona bezproblemowo oraz sprawnie. Dlatego warto wybrać sprawdzoną ekipę budowlaną. W niniejszym artykule dowiesz się, jak istotną rolę pełni na placu generalny wykonawca oraz co leży w jego obowiązkach.
czytaj dalejW ostatnich latach osoby budujące swoje nowe domy decydują się na budynki energooszczędne lub pasywne. Osoby spoza branży zazwyczaj używają tych pojęć zamiennie, chociaż w rzeczywistości nie są one tożsame. Czym różnią się domy pasywne od energooszczędnych i co warto o nich wiedzieć? Na to pytanie postanowiliśmy odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.
czytaj dalejDomy szkieletowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego – buduje się je o wiele szybciej niż domy murowane, a mają zbliżoną do nich żywotność
czytaj dalejOsoby, które rozpoczynają budowę swojego nowego domu, zazwyczaj nie mogą doczekać się dnia, w którym wreszcie się do niego wprowadzą. Budowa często wiąże się ze stresem dla inwestora, jednak trudy osładza mu wizja wypicia pierwszej kawy na własnym tarasie. Jakie etapy ma każda budowa i co dokładnie one oznaczają?
czytaj dalejOsoby planujące remont lub budowę swojego domu coraz częściej mogą usłyszeć, że do hydroizolacji dachu najlepiej jest użyć kauczuku. I rzeczywiście, surowiec ten odgrywa w ostatnich latach ogromną rolę w budownictwie. Warto jednak wiedzieć, że używa się go w postaci specjalnej membrany EPDM, którą dosłownie rozkłada się na dachu budynku. Co warto o niej wiedzieć?
czytaj dalejPrawidłowe wytyczenie fundamentów to jedna z kluczowych prac podczas budowy domu – od niej zależy bezpieczeństwo przyszłych lokatorów. Do wytyczania fundamentów trzeba mieć odpowiednie uprawnienia, dlatego konieczne jest zatrudnienie geodety. Geodeta w porozumieniu z kierownikiem budowy ustala konkretną metodę pracy. Po wytyczeniu fundamentów geodeta przekazuje szkic tyczenia i robi wpis do dziennika budowy. Powinien też przygotować mapę sytuacyjno-wysokościową danej działki.
czytaj dalejZielone dachy stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego: stanowią one świetną termoizolację dla budynków, są przyjazne środowisku, a w przypadku dachów płaskich – mogą tworzyć dodatkową strefę relaksacyjną dla mieszkańców domu. Jak projektuje się taki dach i co warto o nim wiedzieć?
czytaj dalejWiemy jak ważną decyzją dla Ciebie jest budowa domu, dlatego naszym priorytetem jest oszczędność Twojego czasu i poczucie komfortu
zobacz realizacjeUżywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.