logo
Strona główna | Blog | Jakie materiały budowlane są wykorzystywane przy budowie domów energooszczędnych?

Jakie materiały budowlane są wykorzystywane przy budowie domów energooszczędnych?

01-06-2023

Izolacja jest jednym z najważniejszych składników energooszczędnego domu. Pomaga utrzymać temperaturę wewnątrz domu i zapobiega ucieczce ciepła. Grupa najpopularniejszych materiałów izolacyjnych obejmuje: włókno szklane, celulozę, piankę i wełnę mineralną.

Włókno szklane jest jednym z najbardziej popularnych materiałów izolacyjnych ze względu na jego przystępną cenę i skuteczność. Celuloza jest wykonana z produktów papierowych pochodzących z recyklingu i jest również skuteczna w utrzymywaniu ciepła. Izolacja piankowa jest świetna dla obszarów, które są trudne do zaizolowania. Wełna mineralna natomiast jest droższą opcją, ale oferuje doskonałe możliwości wygłuszania.

Okna dla domów energooszczędnych

Istotne podczas budowy domów energooszczędnych są również okna. Elementy tego typu nie są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o efektywność energetyczną – pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane i zamontowane. Dwuszybowe okna są dużo lepsze w izolowaniu domu i powinny być używane kiedy tylko to możliwe. Okna o niskiej emisyjności są jeszcze lepsze w utrzymywaniu ciepła i mogą pomóc w znacznym obniżeniu kosztów energii.

Inne materiały budowlane dla energooszczędnych domów

Oprócz izolacji i okien istnieją inne materiały budowlane, które mogą pomóc w uczynieniu domu bardziej energooszczędnym. Wysoko wydajne systemy HVAC mogą pomóc regulować temperaturę wewnątrz domu bardziej efektywnie i zmniejszyć koszty energii. Bariery promieniowania mogą być zainstalowane na dachu, aby odbijać ciepło od domu, zmniejszając koszty chłodzenia podczas gorących miesięcy letnich. Panele słoneczne mogą być również wykorzystywane do generowania energii elektrycznej dla domu, zmniejszając zależność od tradycyjnych źródeł energii.


Galeria:

wróć
Zapewniamy kompleksową usługę

Wiemy jak ważną decyzją dla Ciebie jest budowa domu, dlatego naszym priorytetem jest oszczędność Twojego czasu i poczucie komfortu

zobacz realizacje

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.