logo
Strona główna | O firmie | Domy energooszczędne

Budowa domów energooszczędnych

Nowoczesne domy to budynki energooszczędne. Różnorodność materiałów budowlanych oraz dostępnych technologii sprawia, że budowa domów energooszczędnych jest nie tylko możliwa, ale wręcz nakazana przez prawo i dyrektywy unijne. W całej Europie wdrażane są działania mające na celu doprowadzenie do stanu, w którym wszystkie nowo wybudowane domy będą zeroenergetyczne oraz tanie w utrzymaniu. W naszej firmie pracują fachowcy, którzy znają specyfikę budowy domów pasywnych. W procesie budowy stosujemy innowacyjne systemy budowlane, które pozwalają znacznie ograniczyć wszelkie straty energii w czasie eksploatacji domu.

Dom energooszczędny – czyli jaki?

Dom energooszczędny różni się od domu wybudowanego w tradycyjnych technologiach już na etapie konstrukcji. Ściany stawiane są przy użyciu specjalnych bloczków o doskonałych parametrach izolacyjnych oraz zapraw, które zmniejszają ryzyko pojawienia się mostków termicznych. Dodatkowo ważna jest termoizolacja. Na rynku dostępne są takie materiały jak:

W wyborze stolarki otworowej, czyli drzwi i okien, także należy kierować się współczynnikiem przenikania ciepła. Dom energooszczędny zasilany jest nowoczesnymi kotłami lub pompą ciepła. Starsze kotły na paliwo stałe nie spełniają obecnych norm. Do produkcji energii elektrycznej często wykorzystywana jest fotowoltaika. Warto wiedzieć, że każdy dom pasywny jest domem energooszczędnym. Posiadamy dużą wiedzę na temat ekologicznych materiałów budowlanych i współpracujemy z wieloma producentami z kraju i z zagranicy. Proponujemy Państwu specjalistyczne doradztwo na każdym etapie budowy.

wróć
Zapewniamy kompleksową usługę

Wiemy jak ważną decyzją dla Ciebie jest budowa domu, dlatego naszym priorytetem jest oszczędność Twojego czasu i poczucie komfortu

zobacz realizacje

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.