logo
Strona główna | Blog | Kauczuk na dach - czy to dobry pomysł?

Kauczuk na dach - czy to dobry pomysł?

30-11-2022

Osoby planujące remont lub budowę swojego domu coraz częściej mogą usłyszeć, że do hydroizolacji dachu najlepiej jest użyć kauczuku. I rzeczywiście, surowiec ten odgrywa w ostatnich latach ogromną rolę w budownictwie. Warto jednak wiedzieć, że używa się go w postaci specjalnej membrany EPDM, którą dosłownie rozkłada się na dachu budynku. Co warto o niej wiedzieć?

Membrany EPDM – co to?

Membrana EPDM to rodzaj hydroizolacji z terpolimeru otrzymywanego z monomerów etylenowo-propylenowo-dienowych. Potocznie nazywa się ją gumą kauczukową lub, jak już było wspomniane – kauczukiem. Membrana EPDM charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami hydroizolacyjnymi, pozostając przy tym paroprzepuszczalną. Jest odporna na działanie skrajnych temperatur panujących w Polsce, promieniowanie UV, a do tego cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nie poddaje się działaniu owadów, nie rdzewieje, nie niszczeje pod wpływem ptasich odchodów.

Dlaczego warto wybrać membranę EPDM do hydroizolacji dachu?

Wspomniane cechy membrany EPDM sprawiają, że jest ona wręcz idealnym materiałem do hydroizolacji dachu. Jest wyjątkowo szczelna, trwała, lecz przy tym pozwala dachowi „oddychać”. Przede wszystkim jednak szybko się ją montuje. Warto, by zrobiła to doświadczona ekipa, która jej nie uszkodzi i zachowa 100% jej właściwości ochronnych. Membrana EPDM sprawdza się o wiele lepiej niż papa, zwłaszcza na dachach płaskich. Nie ma przy tym przeciwwskazań, by ułożyć ją na starym pokryciu z papy. Kauczuk jest bardzo trwały, stanowi więc też doskonałą podstawę pod tzw. zielony dach. Membrany EPDM z pewnością nie przebiją korzenie. Warto wiedzieć, że produkt ten tylko minimalnie wpływa na środowisko naturalne, a do tego w przyszłości będzie można poddać go recyklingowi.


Galeria:

wróć
Zapewniamy kompleksową usługę

Wiemy jak ważną decyzją dla Ciebie jest budowa domu, dlatego naszym priorytetem jest oszczędność Twojego czasu i poczucie komfortu

zobacz realizacje

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.