Co warto wiedzieć na temat podbudowy? To wszystko w niniejszym artykule.
czytaj dalejProjekt domu przed złożeniem do starostwa powiatowego musi zostać przygotowany w odpowiedni sposób. Najważniejszymi elementami, które składają się na projekt budowlany, są projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany. Projekt budowlany musi przede wszystkim być zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego. W innym przypadku budowa domu nie będzie możliwa.
czytaj dalejBudowa domu energooszczędnego jest korzystna nie tylko dla portfela, ale również dla natury i zdrowia osób zamieszkujących budynek. Nie warto nadmiernie oszczędzać w trakcie budowy domu, ponieważ koszty poniesione w czasie budowy szybko zwracają się podczas użytkowania budynku. Domy energooszczędne charakteryzują się prostą bryłą bez detali architektonicznych mogących wpływać na utraty ciepła.
czytaj dalejOd kilku tygodni obserwujemy gwałtowny wzrost cen na rynku materiałów budowlanych. Jest on na tyle spektakularny, że musieliśmy o nim napisać i zwrócić Waszą uwagę na zaistniały problem.
czytaj dalejW związku z rozprzestrzenieniem się COVID-19 w Polsce, w życie weszły ustawy, których zadaniem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się pandemii. Prawo budowlane również dotknęły te zmiany.
czytaj dalejMembrany dachowe z tworzyw sztucznych to nowoczesna technologia pokryć dachowych, która zyskuje na popularności przy renowacji dachów płaskich, ale też np. przy budowie dachów zielonych i tarasów. Do niedawna powszechnie stosowana w tym celu papa dzisiaj ustępuje miejsca materiałom o lepszych parametrach izolacyjnych i większej wytrzymałości. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej membranom EPDM i PVC. Czym się one różnią?
czytaj dalejPłyta fundamentowa czy fundament tradycyjny - które posadowienie budynku jest lepsze?
czytaj dalejKrótko o tym, czy warty wybrać membranę EPDM do izolacji dachu płaskiego zamiast tradycyjnych rozwiązań i dlaczego odpowiedź brzmi "TAK!"
czytaj dalejO energooszczędność dbamy jak nigdy dotąd. Staramy się inwestować w rzeczy, które zużywają coraz mniej energii. Zwracamy na to uwagę, wybierając oświetlenie, sprzęt RTV AGD czy ogrzewanie. W ogóle budując nowy dom, chcielibyśmy, aby był on jak najbardziej oszczędny — a dokładniej energooszczędny właśnie. Co zatem wpływa na energooszczędność domu? Kiedy możemy powiedzieć, że nasz dom ma miano energooszczędnego? I czym właściwie ta energooszczędność jest?
czytaj dalejWiemy jak ważną decyzją dla Ciebie jest budowa domu, dlatego naszym priorytetem jest oszczędność Twojego czasu i poczucie komfortu
zobacz realizacjeUżywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.