logo

Domy pasywne

Domy pasywne są wymarzonymi domami dla osób, które chcą żyć w zgodzie ze środowiskiem i nie chcą płacić wysokich rachunków za ogrzewanie i prąd. Budynki pasywne cechują się minimalnym zapotrzebowaniem na energię cieplną na poziomie jedynie 15 kWh/m2 powierzchni użytkowej rocznie. Zatem funkcjonują bez aktywnego systemu ogrzewania i klimatyzacji, a komfort termiczny zapewniają, czerpiąc ciepło z pasywnych źródeł, takich jak promieniowanie słoneczne, ciepło wytwarzane przez domowników i urządzenia elektryczne. W ten sposób domy pasywne nie generują niebotycznych wydatków związanych z ich utrzymaniem.

Czym zatem różni się dom pasywny od domu energooszczędnego?

Klienci nie mogą się często zdecydować, czy postawić dom pasywny, czy energooszczędny. Jednak te dwie technologie nie są podobne do siebie pod wieloma względami. Jakie są różnice między nimi?

Skontaktuj się z nami, a uzyskasz jeszcze więcej informacji na temat ekologicznych rozwiązań budowlanych!

wróć
Zapewniamy kompleksową usługę

Wiemy jak ważną decyzją dla Ciebie jest budowa domu, dlatego naszym priorytetem jest oszczędność Twojego czasu i poczucie komfortu

zobacz realizacje

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.